Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Подесување на драјвер за вода > Возач на Дали Даминг
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Возач на Дали Даминг

Категории на производи од Возач на Дали Даминг , ние сме специјализирани производители од Кина, Паметно затемнување , Без рамка светлина кутија алуминиумски профил добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од 24V ултра тенок главен возач R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Возач на Дали Даминг Добавувачи

Возач на Дали Даминг


Затемнувањето на вашите LED светла ви дава слобода за промена на сцена. Можете да креирате интимна атмосфера во трпезарија или да обезбедите подобро доживување при гледањето за време на презентацијата на канцеларијата. За да го затемните вашиот систем за осветлување на LED ви е потребен LED-драјвер кој ја поддржува таа функција додека ги исполнувате електричните барања на вашата опрема. LED-драјвери за LED димминг се достапни во различни вати за моделите со постојан напон и постојан напон. со паметна затемнување . без рамка светлина кутија алуминиумски профил, 24V ултра тенок водич возачот .

DALI затемнетиот интерфејс, погоден за различни системи за затемнување; влезниот напон 100-240V, нема потреба да го конфигурирате ЛЕР трансформаторот, едноставен и лесен; затемнување стабилна мазна, без треперење; со излезна заштита од краток спој, преку заштита од електрична енергија, заштита од прегревање.


Dali Dimming Driver

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号