Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со постојан напон
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Возач со постојан напон

Категории на производи од Возач со постојан напон , ние сме специјализирани производители од Кина, Напојување 24Vdc , 24V Ultra Slim Led драјвер добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од 12V предводено напојување R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Повеќе

Водоотпорен драјвер за алуминиум со постојан напон

Повеќе

Постојан напон 24V алуминиумски водоотпорен воден возач

Повеќе

Постојан напон 36V алуминиумски водоотпорен воден возач

Повеќе

Постојан напон 48V алуминиумски водоотпорен предводена возач

HR60W02024V3

Возач со постојан напонФахолд, 8-годишна компанија внесува светлина во вашиот живот осветлувајќи ги канцелариите, фабриките, магацините, трговските центри, аеродромите и сл. Со своите високо квалитетни ЛЕД Линеарни производи за осветлување и решенија. ЛЕР-линеарно осветлување извира пред неколку години, ја гледаме моќта на решенијата за линеарно осветлување, па со текот на годините ги иновиравме нашите   230vac до 24vdc напојување , 24v ултра тенок предводник возач , 12v предводен напојување 5a двигател за овие производи за да ви овозможат здраво опкружување со низок јаглерод со мала потрошувачка на енергија.

Апликација: LED светлосни кутии, предводени линеарни светла, предводена бандаж и др.


Параметар:

Влезен напон: 100-277V

Излезен напон: 12V / 24V / 36V / 48V

Струја: 1.6A /2.2A /2.5A /2.7A /3.3A /4.1A / 5A / 8A

Фактор на моќност:> 0,95

THD: <15%

Затемнување: 0-10V / PWM / RX / ДалиКои се придобивките од возачот Fahold?

  • Стандардно линеарно осветлување
  • Економично решение за водечки двигател за индустрија, комерцијални и други апликации
  • Добар квалитет на предводен двигател со висока ефикасност за исполнување на различни барања
  • Лесно се нарачува и инсталира, бара помалку време, намалувајќи го отпадот од амбалажата и комплексноста
  • Флексибилно решение


Најчесто поставувани прашања:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговско друштво?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% депозит ТТ + 70% ТТ пред пратката, 50% депозит ТТ + 50% салдо на ЛЦ, флексибилна исплата
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на ЛЕД контролери и затемнувачи од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за управување и затемнување на ЛЕР.
Прашање 4: Што ќе стори Фахолд ако имаме проблеми по приемот на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго прегледани пред испорака. Откако ќе ги добиете производите не сте задоволни, слободно контактирајте не на време, ние ќе се потрудиме да решиме кој било од вашите проблеми со нашата добра услуга по продажбата.


Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号