Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
160W LED возач за напојување на отворено светло
160W LED возач за напојување на отворено светло
 • 160W LED возач за напојување на отворено светло
 • 160W LED возач за напојување на отворено светло

160W LED возач за напојување на отворено светло

  Единечната цена: USD 17.85 - 18.42 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 50 Piece/Pieces
  Време на испорака: 3 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-160H-48

Output Type: Single

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Self-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, FCC, CE, UL, FCC

Brand: Fahold

Degrees Of Protection: IP65

Lifespan: >5 Years

Warranty: 5 Years

Product Name: 160W LED Drivers

Additional Info

Пакување: Послужавник

Продуктивност:  200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

Сертификат: UL, FCC, CE

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,Hongkong

Опис на производот

Опис на производот:

FD-160H-36, изработен е од кутија Алуминиум. LED возачот е применлив за Landscape Light, LED Wall Pack, Commercial LED LED, Industrial LED LED light, Linear High Bay, LED осветлување со висок залив, осветлување на просторот за паркирање, LED осветлување за риболов, LED осветлување на стаклена градина.


ЛЕР возачи, Комерцијален LED нуркач, Индустриски LED возачи , LED напојување, Возач за осветлување на улица, Водоотпорен LED возач, LED-возач за светло за волна во позадина, Снабдување со напојување


Детали:
Стандардни карактеристики на овие предводени возачи вклучуваат краток спој, над оптоварување, над напон, над струја и над температура заштита. Ниска цена, висока сигурност. Позиции за монтажа на дупката за безбедно одржување на компатибилниот снабдувач на електрична енергија. Постојан тековен дизајн, 5 години гаранција.


Влезен напон: 100-277V

Излезен напон: 36V
Излезна струја: 3.33А
Излезна моќност: 160W
Фактор на моќност:> 0,9
Типична ефикасност: 92%
Ниво на IP: IP 65
Големина: 21,5 * 6,6 * 3,8ЦМ
Сертификација: UL, FCC, CE


LED возачи со напон од напон од 160W

Барате идеален производител и снабдувач на LED возачи? Имаме широк избор по одлична цена за да ви помогнеме да добиете креативни, Сите производи се загарантирани. Ние сме златни снабдувачи на ЛЕР Driver.Our Factory се наоѓа во Баоан округ, Шенжен, Кина. Ако имате какви било прашања, Ве молиме слободно контактирајте не.

LED drivers-1


Категории на производи : Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 48V алуминиумски водоотпорен воден возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号