Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
FD-160H048 Возач за напојување со постојан напон
FD-160H048 Возач за напојување со постојан напон
FD-160H048 Возач за напојување со постојан напон
 • FD-160H048 Возач за напојување со постојан напон
 • FD-160H048 Возач за напојување со постојан напон
 • FD-160H048 Возач за напојување со постојан напон

FD-160H048 Возач за напојување со постојан напон

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-160H048V

Additional Info

Пакување: 20 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

48V 160W Водоотпорен Воден Возач 100-277V Влез

Fahold нуди постојани напонски и постојани струјни LED диоди за 12/24/36 / 48V и разни други напони за LED системи. Повеќето од возачите се оценети од UL Class 2 и работат на безбедно, ниско напонско ниво на напон за да ги намалат опасностите. Повеќето од возачите се одобрени од UL, што значи дека ги поминале стандардите за тестирање на тип Класа P P и програмата за тестирање, за да овозможат слична марка на LED диригент без потреба од дополнителни безбедносни мерки. Целосно кондензиран и идеален за влажни локации, уникатните електронски кола овозможува исклучителни перформанси при екстремно ниски температури од -40 ° C. Возачите имаат рејтинг на температура од 90 ° C и повеќе влезни напонски технологии, овозможувајќи им на возачите да работат на било кој влезен напон од 100 до 277V и 277-480V. Покрај тоа, тие се дизајнирани со многу функции за заштита, како што се отворен / краток спој и заштита од преоптоварување. Компактните и лесни димензии ги прават нашите LED диоди идеални за широк спектар на апликации за внатрешни и надворешни работи.


Функција

IP67 водоотпорен

Константен дизајн на напон

Максимална излезна моќност 160W

Пренапонска заштита: 6KV

SELV безбедно излез дизајн SELV

UL FCC сертифициран


Документот ги опишува електричните, механичките и еколошките спецификации на постојан напон од 80W
LED возач. Овој LED-возач е погоден само за LED оптоварување.

Прикажи слика

LED Driver 48Vdc CV


Примена LED Линеарна светлина

ЛЕР улична светлина

LED High Bay Light


Категории на производи : Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 48V алуминиумски водоотпорен воден возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号