Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
48V 80W Водоотпорен Воден Возач 100-277V Влез
48V 80W Водоотпорен Воден Возач 100-277V Влез
 • 48V 80W Водоотпорен Воден Возач 100-277V Влез
 • 48V 80W Водоотпорен Воден Возач 100-277V Влез

48V 80W Водоотпорен Воден Возач 100-277V Влез

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-80H-024B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Name: Waterproof Led Driver 80W

Dimension: 152*66*38mm

THD: <15%

PF: >0.9

Additional Info

Пакување: 20 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

48V 80W Водоотпорен Воден Возач 100-277V Влез

Функција

IP67 водоотпорен

Константен дизајн на напон

Максимална излезна моќност 80W

Пренапонска заштита: 6KV

SELV безбедно излез дизајн SELV

TUV CB CE UL FCC сертифициран


Документот ги опишува електричните, механичките и еколошките спецификации на постојан напон од 80W
LED возач. Овој LED-возач е погоден само за LED оптоварување.

Прикажи слика

Waterproof Led Driver 80WWaterproof Led Driver 80W


Примена LED Линеарна светлина

ЛЕР улична светлина

LED High Bay Light


Категории на производи : Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 48V алуминиумски водоотпорен воден возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号