Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
80W постојан напон 48V алуминиумски водоотпорен воден возач
80W постојан напон 48V алуминиумски водоотпорен воден возач
 • 80W постојан напон 48V алуминиумски водоотпорен воден возач
 • 80W постојан напон 48V алуминиумски водоотпорен воден возач

80W постојан напон 48V алуминиумски водоотпорен воден возач

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-80H-048

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Type: Constant Voltage

Output Voltage: 48v

Material: Aluminium

Dimming: 0-10V/PWM/RX

Application: Outdoor Lighting

Name: Aluminium Waterproof Led Driver

Additional Info

Пакување: 20 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Aluminium Waterproof Led Driver

FD-80H постојан напонски серија


 • Водоотпорен: IP67
 • Максимална излезна моќност 80W
 • Константен дизајн на напон
 • TUV CB CE UL FCC сертифициран
 • ЗАШТИТА: краток спој, отворено коло
 • Пренапонска заштита: 6KV
 • SELV безбедно излез дизајн

Документот ги опишува електричните, механичките и еколошките спецификации на возачот со постојан напон од 80W . Овој LED-возач е погоден само за LED оптоварување


Апликација

Линиски светилки. Светилки. Високи задни светла

Aluminium Waterproof Led Driver

Категории на производи : Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 48V алуминиумски водоотпорен воден возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号