Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со постојан напон > Постојан напон 48V алуминиумски водоотпорен предводена возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Постојан напон 48V алуминиумски водоотпорен предводена возач

Категории на производи од Постојан напон 48V алуминиумски водоотпорен предводена возач , ние сме специјализирани производители од Кина, Лед драјвер за прилагодување , Возач на постојан напон 48V добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Затемнет лед возач 48V R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Постојан напон 48V алуминиумски водоотпорен предводена возач Добавувачи


Постојан напон 48V алуминиумски водоотпорен предводена возач


Наменети за алуминиумски водоотпорен предводник возач IP65 ИЛИ IP67, излезен DC 48V постојан струен предводник, нисконапонски излез, висока безбедност, лесна инсталација, генерално се алуминиум, е заеднички производи на пазарот, користете широк спектар, високо ниво на вода се користи за надворешно употреба. Фахолд водоотпорен возач, алуминиумски профил без рамка, предводник на возачот, возач pwm 5000ma. прилагодлив предводен двигател, 48V возач на постојан напон, затемнет предводник 48V

Карактеристики

Влезен напон: 100-277vac
излезен напон: 48vdc
струја: 1600mA / 2000mA / 3100mA.
Фактор на моќност:> 0,95
Затемнување: 0-10V / PWM / RX

Трепет без излез.

Водоотпорен IP67
> = 50000 часа, 5 години гаранција.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.

48V Constant Voltage DriverАпликации

  • Улични светилки.
  • Светла за базен
  • Сијалички со висок залив


Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号