Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
36V IP67 алуминиумски LED светло за возач
36V IP67 алуминиумски LED светло за возач
 • 36V IP67 алуминиумски LED светло за возач
 • 36V IP67 алуминиумски LED светло за возач

36V IP67 алуминиумски LED светло за возач

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-100H-036

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Name: Led Lighting Driver 36V

Type: Constant Voltage

Dimming Function: 0-10V/PWM/RX

Stand By Power: 2Wmax

PF: >0.9

THD: <20%

Input Frequency: 50/60Hz

Waterproof: IP67

Protection: Open Circuit/Short Circuit Protection

Operating Temperature: ‐40℃ To +60℃

Additional Info

Пакување: 20 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

36V IP67 алуминиумски LED светло за возач

Led Lighting Driver 36V

Опис на производот

Документот ги опишува електричните, механичките и еколошките спецификации на постојана 100W
напон LED возач. Ова напојување со LED диоди е погодно само за LED оптоварување.

 • Константен дизајн на напон
 • Максимална излезна моќност 100W
 • SELV безбедно излез дизајн
 • Пренапонска заштита: 6KV
 • IP67 водоотпорен
 • TUV CB CE UL FCC сертифициран

Апликација

Линиски светла . Улични светла . Високи задни светла

Пакување и испорака

Пакување: 20PCS / картон

Испорака: DHL, UPS, FedEx, EMS итн


Контактирајте не

Контакт лице: Кери

Mob: + 86-18620616839

Skype: Кери-Фахолд

Операција: 2654972630

www.fahold.com

Led Lighting Driver 36V


Категории на производи : Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 36V алуминиумски водоотпорен воден возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号