Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со постојан напон > Постојан напон 36V алуминиумски водоотпорен воден возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Постојан напон 36V алуминиумски водоотпорен воден возач

Категории на производи од Постојан напон 36V алуминиумски водоотпорен воден возач , ние сме специјализирани производители од Кина, Водоотпорен возач на Fahold , Алуминиум профил предводен возач добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Возач Pwm 5000Ma R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Постојан напон 36V алуминиумски водоотпорен воден возач Добавувачи


Постојан напон 36V алуминиумски водоотпорен воден возач


Дизајниран за алуминиум водоотпорен воден погон IP65 ИЛИ IP67, излезен DC 36 V постојан напон на струја, низок напонски излез, висока безбедност, лесна инсталација, генерално се алуминиумски, е заеднички производи на пазарот, користат широк опсег, надворешна употреба.Fahold водоотпорен возач, без рамка алуминиум профил предводена возачот, возачот pwm 5000ma

Карактеристики

Влезен напон: 100-277vac
излезен напон: 36vdc
струја: 2200mA / 2700mA / 4100mA.
Фактор на моќност:> 0,95
Затемнување: 0-10V / PWM / RX

Излез без фликери.

IP67 водоотпорен
> = 50000 часа, гаранција од 5 години.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.

Constant Voltage 24V Aluminum Waterproof Led DriverАпликации

  • Улични светилки.
  • Светла за базени
  • Високи задни светла
 


Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号