Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
100W LED возачи Комерцијален LED возач
100W LED возачи Комерцијален LED возач
100W LED возачи Комерцијален LED возач
 • 100W LED возачи Комерцијален LED возач
 • 100W LED возачи Комерцијален LED возач
 • 100W LED возачи Комерцијален LED возач

100W LED возачи Комерцијален LED возач

  Единечната цена: USD 11.85 - 12.42 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 50 Piece/Pieces
  Време на испорака: 3 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-100H-24

Output Type: Single

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Self-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, FCC, CE, UL, FCC

Brand: Fahold

Degrees Of Protection: IP65

Lifespan: >5 Years

Warranty: 5 Years

Product Name: 100W LED Drivers

Additional Info

Пакување: Послужавник

Продуктивност:  200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

Сертификат: UL, FCC, CE

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,Hongkong

Опис на производот

Опис на производот:

FD-100H-24, тој е изработен од алуминиумско куќиште. LED возачот е применлив за LED уличното осветлување, LED Wallидниот пакет, LED осветлувањето на светлината, индустриското LED светло, линеарното високо залив, LED осветлувањето со висок залив, осветлувањето на просторот за паркирање, LED осветлувањето за риболов, осветлувањето на LED-стакленичките.


ЛЕД возачи, Комерцијален LED нуркач, Индустриски LED возачи , LED напојување, Возач за осветлување на улица, Водоотпорен LED возач, ЛЕР возач за светло за позадини, Напојување на напојување


Детали:
Стандардни карактеристики на овие предводени возачи вклучуваат краток спој, над оптоварување, над напон, над струја и над температурна заштита. Ниска цена, висока сигурност. Позиции за монтажа на дупката за безбедно одржување на компатибилниот снабдувач на електрична енергија. Постојан тековен дизајн, 5 години гаранција.


Влезен напон: 100-277V

Излезен напон: 24V
Излезна струја: 3.3А
Излезна моќност: 80W
Фактор на моќност:> 0,9
Типична ефикасност: 90%
Ниво на IP: IP 65
Големина: 17,6 * 6,6 * 3,8Цм
Сертификација: UL, FCC, CE


Напојувања со напон од напон од 100W LED возачи

Барате идеален производител и снабдувач на LED возачи? Имаме широк избор по одлична цена за да ви помогнеме да добиете креативни, Сите производи се загарантирани. Ние сме златни снабдувачи на ЛЕР Driver.Our Factory се наоѓа во Баоан округ, Шенжен, Кина. Ако имате какви било прашања, Ве молиме слободно контактирајте не.

LED drivers-1


Категории на производи : Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 24V алуминиумски водоотпорен воден возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号