Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 24V алуминиумски водоотпорен воден возач > Водоотпорен константен напон возач 24V надворешно осветлување
Водоотпорен константен напон возач 24V надворешно осветлување
Водоотпорен константен напон возач 24V надворешно осветлување
Водоотпорен константен напон возач 24V надворешно осветлување
  • Водоотпорен константен напон возач 24V надворешно осветлување
  • Водоотпорен константен напон возач 24V надворешно осветлување
  • Водоотпорен константен напон возач 24V надворешно осветлување

Водоотпорен константен напон возач 24V надворешно осветлување

    Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces

Основни информации

Модел бр.: FD-160H-24

Input Voltage: 277V

Output Voltage: 24V

Current: 5A

PF: >0.95

Additional Info

Пакување: 24 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

120W 24V
Спецификации на производот:

-Излезен напон: 24V
-Макс. Излезна моќност: 160W
-Макс. Излезна струја: 5000mA Макс.
-Димензии: 215x66x38.5mm
-Ефикасност: 93%
- Енкорунмент / IP рејтинг: отворено / IP67
-Flicker free
-Макс. Влезен напон: 277V


12 Volt трансформатор, 220 Volt 24 Volt трансформатор, Надворешен лента 24V возач


FD-160H, постојан напон 24V LED возач, заштеда на енергија возач. Нејзиното куќиште е изработено од светло алуминиум, независен дизајн за излезната врска, погоден за пазарот во Северна Америка и Европа.

Водоотпорен LED Возач 160W 150W постојан напон 24V 36V 48V за надворешно осветлувањеЧПП

П1: Дали сте производител или трговско друштво?
О: Ние сме вистински производител се фокусира на Лед возачот, а не на
фабриката за тргување продава различни видови на производи.

В2: Може ли да набавите OEM / ODM услуга?
О: Да, ние ги доставуваме OEM / ODM услугата на било кој полнач и адаптер

П3: Кое е времето на доведување?
О: Примерокот е околу 3-5 работни дена, времето за нарачка е 5-25
работните денови зависат од деталите и количината на нарачката.

П4: Каков вид на плаќање на начини на плаќање и цена рок?
A: EXW & FOB. Ние прифаќаме Paypal, West Union, T / T, L / C

П5: Може ли да добијам бесплатен примерок?
О: Повеќето примероци се бесплатни за клиентот.

П6: Дали имате сертификати за вашите производи?
О: Да, имаме CE, UL, TUV, ISO, CB, FCC, SAA сертификати.

Категории на производи : Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 24V алуминиумски водоотпорен воден возач

Е-пошта на овој добавувач
  • Mr. Mr.Liu
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号