Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 24V алуминиумски водоотпорен воден возач > (CV) Напојувања за напојување на возачи со напон од 24V LED дискови
(CV) Напојувања за напојување на возачи со напон од 24V LED дискови
(CV) Напојувања за напојување на возачи со напон од 24V LED дискови
(CV) Напојувања за напојување на возачи со напон од 24V LED дискови
 • (CV) Напојувања за напојување на возачи со напон од 24V LED дискови
 • (CV) Напојувања за напојување на возачи со напон од 24V LED дискови
 • (CV) Напојувања за напојување на возачи со напон од 24V LED дискови

(CV) Напојувања за напојување на возачи со напон од 24V LED дискови

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 250 Bag/Bags
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-80H-024B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Current Accuracy: + -3%

Certificate: UL, FCC

Power Factor: >0.90

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Детали

FD-80H-024B, Алуминиумски возач со постојан напон, во случај на алуминиум, дизајниран за апликации за надворешни светла. Без трепкање 60W 2700mA, во согласност со UL, FCC, RCM, CB, CE, широк напонски излез на IP67 водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за улични светла и светло за голема лента за напон. Другите стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , заштита од краток спој, над оптоварување и термичка до 110 ° C, низ целата површина на единицата.

Стандардните карактеристики на овој LED возач за осветлување вклучуваат краток спој, оптоварување, напон и над заштита на температурата и единицата е дизајнирана да ги задоволи UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисиите во EN 55105, EN61547.

80W Constant Voltage 24V

Карактеристики и придобивки

· Висок PFC

· IP67 Водоотпорен

· Извод за единечен канал, избирање на ниво на струја на излез.

· Широк спектар на влезен напон 100VAC ~ 277VAC

· Вградена активна PFC функција

· 100% влез во сигналот за затемнување на сигналот, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: Краток спој, над оптоварување, над напон и заштита над температурата

· Погодно за апликација за осветлување на отворено LED

Спецификации на производи:

Излезен напон: 24V

Макс. Излезна моќност: 60W

Макс. Излезна струја: 2700mA

Димензии: 152X66X38мм

Ефикасност: 90%

Обезбедување / Рејтинг на IP: надворешно / IP67

Трепери бесплатно

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, RCM, CE

Возач на постојан напон FD-80H-24 , ЛЕД возач на трепкање без треперење, Desigen за високо осветлување на отворено, возач за заштеда на енергија. Неговото куќиште е изработено од светло алуминиум, независен дизајн за излезна структура, погоден за северноамерикански и европски пазар.


24 Volt Constant Voltage 2.7Amp

Категории на производи : Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 24V алуминиумски водоотпорен воден возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号