Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со постојан напон > Постојан напон 24V алуминиумски водоотпорен воден возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Постојан напон 24V алуминиумски водоотпорен воден возач

Категории на производи од Постојан напон 24V алуминиумски водоотпорен воден возач , ние сме специјализирани производители од Кина, 12 волтен трансформатор , 220 волти 24 волтен трансформатор добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Надворешен лента 24V возач R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Постојан напон 24V алуминиумски водоотпорен воден возач Добавувачи

Постојан напон 24V алуминиумски водоотпорен воден возач


Дизајниран за алуминиум водоотпорен водич IP65 или IP67, излезниот DC 24V постојан напон со струја, низок напонски излез, висока безбедност, лесна инсталација, генерално се алуминиумски, е заеднички производи на пазарот, користат широк опсег, Високото ниво на водата се користи за надворешно употреба.230 вкупно 12 волти трансформатор, 220 волти 24 волти трансформатор, надворешна лента 24V возачот.


Карактеристики

Влезен напон: 100-277vac
излезен напон: 24vdc
струја: 2700mA / 3300mA / 5000mA.
Фактор на моќност:> 0,95
Затемнување: 0-10V / PWM / RX

Излез без фликери.

IP67 водоотпорен
> = 50000 часа, 3-5 години гаранција.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.

Constant Voltage 24V Aluminum Waterproof Led DriverАпликации

  • Улични светилки.
  • Светла за базени
  • Високи задни светла


Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号