Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Предводена напојување 24Vdc LED возач постојан напон
 • Предводена напојување 24Vdc LED возач постојан напон

Предводена напојување 24Vdc LED возач постојан напон

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 10 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-100H-024

Input Voltage: 100-277V

Output Voltage: 24V

Output Current: 3.3A

Current Accuracy: +-5%

Efficiency: 89%

PF: >0.9

Additional Info

Пакување: 24PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,HongKong,Shekou

Опис на производот

Опис на производот


 • Влезен напон: 100-277Vac
 • Излезен напон: 24Vdc
 • Излезна струја: 3.3А
 • Безбедност Стандард: UL CE FCC
 • Широк спектар на влезен напон 100VAC ~ 277VAC
 • Висока ефикасност до 93%
 • Вградена активна PFC функција
 • 100% излез кога нема затемнување на сигналот, може да се користи како нормално напојување
 • Ефект за слабеење мазен, не трепелив
 • Заштита: Краток спој.
 • Погодно е за надворешна апликација за осветлување на LED

LED возачите на Фахолд многу успешно го решаваат компатибилниот проблем помеѓу флуоресцентни ламби и LED светилки. Тие се широко користени со разни видови на систем за затемнување на капацитетите за контрола на LED светло на таванот, LED осветлување, LED светлосни панели, LED wидни машини за миење садови, LED ленти и светла и така натаму. Нашите затемнувачи од 0-10V / 1-10V ја поддржуваат и линеарната и логаритамската затемнувачка крива, ги затемнуваат светлата многу непречено и се компатибилни со разни познати системи за контрола на осветлувањето, како што се Лутрон, Диналит, Шнајдер, Клипсал, Осрам, Филипс, АББ и така натаму .Водоотпорен предводник на напојување со напон од 24V dc LED возач 3300mA 100W затемни возач

Пакување и испорака
Packaging details  16PCS/CARTON
Shipping details DHL, UPS, TNT, FedEx etc.

Категории на производи : Возач со постојан напон во водство > Водоотпорен драјвер за алуминиум со постојан напон

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号