Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
LED возач со постојан напон IP67 надворешни LED ленти
LED возач со постојан напон IP67 надворешни LED ленти
LED возач со постојан напон IP67 надворешни LED ленти
 • LED возач со постојан напон IP67 надворешни LED ленти
 • LED возач со постојан напон IP67 надворешни LED ленти
 • LED возач со постојан напон IP67 надворешни LED ленти

LED возач со постојан напон IP67 надворешни LED ленти

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-160H-24

Input Voltage: 100-277VAC

Output Voltage: 24V

Output Current: 5A

Current Accuracy: +-3%

PF: >0.9

Warranty: 5 Years

Additional Info

Пакување: 18PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот


Опис на производот

FD-160H-024 , специјално дизајниран за ЛЕР Стрит светла, предводена од крошна светла апликации, да работи општо надворешно решение за осветлување. IP67 водоотпорен дизајн, со затемнување од 0-10V, PWM, RX, ја поминуваат UL сертификацијата со гаранција од 5 години. На влез 100-277V, најголемата излезна струја може да ја направи 5A, топла продажба на овој пазар.
Стандардните карактеристики на овој LED возач за осветлување вклучуваат краток спој, оптоварување, напон и над заштита на температурата и единицата е дизајнирана да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисиите во EN 55105, EN61547.


Спецификации на производи:
Излезен напон: 24V
Макс. Излезна моќност: 120W
Макс. Излезна струја: 5000mA
Димензии: 216x66x38mm
Ефикасност: 93%
Електронски предводени од Димер
Опоравување / Оцена за IP: надворешно / IP67
Трепери бесплатно
Макс. Влезен напон: 277V
Сертификат: UL, FCC, CE

FD-160H-024, UL наброен IP67 LED возач со постојана струја при затемнување, трепкање без трепкање 0 / 1-10V / PWM / RX, затемнување на решенија за улично осветлување, Desigen за висок лумен Линеарни светла и улични светла предводени од високо квалитетни светла. Возач за заштеда на енергија. Неговото куќиште е изработено од алуминиум, независен дизајн за излезна врска структура, погоден за пазарот во Европа и пазарот во Северна Америка.

Пакување и испорака
Packaging details  18 pcs/carton
Shipping details DHL, UPS, TNT, FedEx etc.


Шенжен Фахолд Електроника копродукции, ООД Forgot Password? е основана во 2010 година, фабрика во која се интегрираат LED моделите на возачи, R&D и производство, го помина сертификатот за систем за управување со квалитет ISO9001. Зафаќа површина од 5000 метри квадратни, постојниот персонал повеќе од 200 работници, вклучувајќи 25 истражувачи, 20 контроли на квалитет. Производствениот капацитет на Фахолд е 5 милиони единици годишно.


Категории на производи : Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 24V алуминиумски водоотпорен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号