Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
60W постојан напон доведува возачот
60W постојан напон доведува возачот
60W постојан напон доведува возачот
60W постојан напон доведува возачот
 • 60W постојан напон доведува возачот
 • 60W постојан напон доведува возачот
 • 60W постојан напон доведува возачот
 • 60W постојан напон доведува возачот

60W постојан напон доведува возачот

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR60W

Additional Info

Пакување: 40PCS / BOX

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Определување

 • Излезна DC 12V / 24V
 • Константен напон
 • 0-10V / PWM / RX Диммирање компатибилно со придушување на сензорот
 • Излез без трепкање.
 • UL, FCC, TUV, CE сертификација
Опис на производот

Константен тековен дизајн

3 во 1 затемнување на владата: 0-10V, PWM, RX

Нежно затемнување (0-100%), може да се затемни за да се исклучи

TUV CB CE UL FCC сертифициран

ЗАШТИТА: краток спој, отворено коло

Пренапонска заштита: 1KV

SELV безбедно излез дизајн

Апликација

Долна светлина, панел светло, лента светлина


Product Name

Slim Led Driver 60W

Item

HR60W-02-024V/12V

Output

Current

   

2500mA/5000mA

DC Voltage

    24V

Rated power

-- --

60W

Current Accuracy

±3%

R & N (Max)

75mAp-p

Channels

1

Input

Voltage Range

100VAC – 277VAC

Frequency Range

50 – 60Hz

Efficiency(Typ)

88%

Power Factor(Typ)

≥ 0.95

AC Current(Typ)

0.11A/230VAC

Leakage Current

<5mA/240VAC

Inrush current(Typ)

<1A at 230VAC

Protection

Short Circuit

Output close, recovers automatically after fault removed

Function

Dimming

1-10V dimming  (Passive or active)

Others

Dimension

346(L) 30(W)*22.5(H)mm

Working temp.

-20℃ ~ 50℃

Пакување и испорака

Плаќање: TT, Western Union, Moneygram, Paypal, Escrow., Итн

Испорака:

Испорака: испрати веднаш по уплатата


Категории на производи : Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 12 / 24V предводен линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products list

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号