Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 12 / 24V предводен линеарен возач > Предводениот возач 12V 100w го предводеше netztei предводена од сообраќајот
Предводениот возач 12V 100w го предводеше netztei предводена од сообраќајот
Предводениот возач 12V 100w го предводеше netztei предводена од сообраќајот
Предводениот возач 12V 100w го предводеше netztei предводена од сообраќајот
 • Предводениот возач 12V 100w го предводеше netztei предводена од сообраќајот
 • Предводениот возач 12V 100w го предводеше netztei предводена од сообраќајот
 • Предводениот возач 12V 100w го предводеше netztei предводена од сообраќајот

Предводениот возач 12V 100w го предводеше netztei предводена од сообраќајот

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Bag/Bags
  Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR12W-02-12

Additional Info

Пакување: 30PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Опис на производот

Карактеристики на возачот Fahold Electronic ограничени возачи :

 • Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP SW
 • Поддржете го аналогниот затемнувачки сигнал од 0-10V, Пасивен или активен сигнал.
 • Широк спектар на влезен напон 100VAC ~ 277VAC
 • Висока ефикасност до 91%
 • Вградена активна PFC функција
 • 100% излез кога нема затемнување на сигналот, може да се користи како нормално напојување
 • Ефект за слабеење мазен, не трепелив
 • Заштита: Краток спој.
 • Погодно е за внатрешна апликација за осветлување LED

Спецификации за возачи Fahold Electronic Limited:

Model Number Watt Size(mm)  Voltage Output current range PF
HR100W-02-24V 100w L372*W29.4*H28mm


100-277VAC

DC24/12V

4000mA

>0.95
HR100W-02-12V 100w L372*W29.5*H28mm 8000mA >0.95
HR60W-02-24V 60w L345*W29.4*H19.5mm 2500mA >0.95
HR60W-02-12V 60w L345*W29.4*H19.4mm 5000mA >0.95

Категории на производи : Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 12 / 24V предводен линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号