Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
DC12V / 24V Линеарен возач Фахолд 100W 24V / 4.2A
DC12V / 24V Линеарен возач Фахолд 100W 24V / 4.2A
DC12V / 24V Линеарен возач Фахолд 100W 24V / 4.2A
 • DC12V / 24V Линеарен возач Фахолд 100W 24V / 4.2A
 • DC12V / 24V Линеарен возач Фахолд 100W 24V / 4.2A
 • DC12V / 24V Линеарен возач Фахолд 100W 24V / 4.2A

DC12V / 24V Линеарен возач Фахолд 100W 24V / 4.2A

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR100W-02

Additional Info

Пакување: 30PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Спецификација


HR100W-02-024V    0-10V/PWM/RX/DALI
input Voltage
100-277V
Output Voltage
DC24V
Output Current
4.2A
Efficiency
88%
Current Accuracy
+-3%
PF
0.98
Shelf life
5 years
certified
UL FCC
Опис на производот

Детали за производот

Останување деликатно и може да се исклучи (0-100%)
Целосен пасус без треперење, Трикратно затемнување 0-10V / PWM / PXDALI
Заштита над напон, заштита од краток спој, заштита од отворено коло
Може да биде погодна за влажни околини
Сертифициран производ од класа П
5 години гаранција


Детали за производот

Оваа серија е наменета за придушна светлина на панелот, за да обезбеди 30-80W моќност, влезен напон опсег од 100-277Vac, фактор на моќност, точност на затемнување може да се намали на 1%, дизајн на челик, добра дисипација на топлина, заштита од краток спој, безбеден и сигурен.

Способност за истражување и развој:

1) Тим за истражување и развој: 6-10 лица, Поминете го UL, TUV, SAA, CE.

2) R & D насока: Ние ги извршуваат не е евтин, Fahold е многу фокусиран на компатибилноста на целиот LED систем за осветлување, Како што знаеме, многу снабдувачи со многу ниска цена само дизајн со минимална побарувачка, изберете компонента колку што е можно помалку и ефтино како можно, тоа ќе доведе до краток животен век и слаба изведба на системот за осветлување.


3) Контрола на квалитетот на производството: 100% тест за стареење, 5 пати тестирање за секој производ.

Услуги:

1) Одговори на вашето прашање за 24 часа;

2) Осигурување од одговорност на производот обезбедено од PICC;

3) Време на олово обично се потребни околу 15-20 дена;

4) Гарантен период: 3-5 години;

5) век на траење на услугата е повеќе од 10 години.

6) ОЕМ и ОДМ се добредојдени;


Категории на производи : Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 12 / 24V предводен линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号