Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Постојан напон 100W 12V 24V LED напојување
Постојан напон 100W 12V 24V LED напојување
 • Постојан напон 100W 12V 24V LED напојување
 • Постојан напон 100W 12V 24V LED напојување

Постојан напон 100W 12V 24V LED напојување

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR100W-02-12V

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CB, FCC

Dimension: 372*39*28mm

Maximum Power: 100W

Output Voltage: 12V

Product Name: 12V 100W Constant Voltage Driver

Additional Info

Пакување: 40PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Постојан напон 100W 12V 24V LED напојување


Спецификации на производот:

12V 100W постојан напон возач

Излезен напон: 12V

Макс. Излезна моќност: 100W

Макс. Излезна струја: 8300mA

Димензии: 372x39x28mm

Ефикасност: 90%

Електронски LED димер

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, CE

12V 100W Constant Voltage Driver

12V 100W напојување LED Возач , LED трепкачи со LED димблирање 100W, линеарни решенија за осветлување, Desigen за високи лумени Линеарни светла и ленти со висок квалитет. Возач за заштеда на енергија. Неговото куќиште е изработено од долг облик на железо, независен дизајн за излезната врска, погодна за европскиот пазар и северноамериканскиот пазар.

12V Constant Voltage LED Driver


Детали

12V 100W постојан напон возач, специјално дизајниран за ленти со постојано напонско напојување, прилагодени линеарни светла, за работа со општите линеарни осветлување. Постојан напон 12V Фликер без 0-10V / PWM / RX затемнување Линеарно напојување 100W , со опсег на моќност од 100W, UL, FCC, CE компатибилен, со широк напон од непропустлив дизајн. Единиците се погодни за лесни ленти и линеарно осветлување. Други стандардни карактеристики на опсегот, вклучувајќи 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.


Постојан напон 100W 12V 24V LED напојување


Категории на производи : Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 12 / 24V предводен линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号