Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
12V 24V 60W постојан напон LED драјвер
12V 24V 60W постојан напон LED драјвер
 • 12V 24V 60W постојан напон LED драјвер
 • 12V 24V 60W постојан напон LED драјвер

12V 24V 60W постојан напон LED драјвер

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR60W-02-12V

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Producer: Fahold

Type: Constant Voltage 12V

Efficiency: 88%

Dimension: 346*30*22.5 Mm

Product Name: 12V LED Driver 60W

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Land

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

12V 24V 60W постојан напон LED драјвер


12V LED Возач 60W HR60W-02-12V, како тип на постојан напон LED-возач 60W, специјално дизајниран за ленти за светлината со постојано напојување, прилагодени за линеарни светла, за работа со општите линеарни осветлување. Постојан напон 12V Без фликери 0-10V / PWM / RX затемнување LED Драјвер Тенок 60W 5000mA , со опсег на моќност од 60W, UL, FCC, CE согласност, широк напон излез од водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за лежечка лента и линеарно осветлување. Други стандардни карактеристики на опсегот, вклучувајќи 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и термички до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

12V LED Driver 60W

Детали

Fahold LED-драјверите многу успешно го решаваат компатибилниот проблем помеѓу флуоресцентни светилки и LED светилки. Тие се широко користени со различни видови на систем за намалување на капацитетот за контрола на LED таванско светло, LED вградна светилка, LED панел светла, LED wallwashers, LED ленти светла и така натаму. Нашите 0-10V / 1-10V затемнувачи ја поддржуваат и линеарната и логаритамската крива на затемнување, со што се смалуваат светлата многу лесно и се компатибилни со разни познати системи за контрола на осветлување, како што се Lutron, Dynalite, Schneider, Clipsal, Osram, Philips, ABB и така натаму .


Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

12V LED Driver 60W


Спецификации на производот:

Излезен напон: 12V

Макс. Излезна моќност: 60W

Макс. Излезна струја: 5000mA

Димензии: 346x30x22..5mm

Ефикасност: 88%

12V LED Возач 60W

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, CE

HR60W-02-12, 12V LED Driver 60W константен напон се регулира со потенциометар возачот, треперење бесплатно 0 / 1-10V / PWM / RX затемнување, линеарна решенија за осветлување, Desigen за висок лумен Линеарна светла и висок квалитет LED ленти. Возач за заштеда на енергија. Неговото куќиште е изработено од долг облик на железо, независен дизајн за излезната врска, погодна за европскиот пазар и северноамериканскиот пазар.


Категории на производи : Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 12 / 24V предводен линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号