Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со постојан напон во водство > Постојан напон 12 / 24V предводен линеарен возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Постојан напон 12 / 24V предводен линеарен возач

Категории на производи од Постојан напон 12 / 24V предводен линеарен возач , ние сме специјализирани производители од Кина, Ултра тенок напојување 24V , UL наведен 12V напојување добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од LED Возач Тенок 100W R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Постојан напон 12 / 24V предводен линеарен возач Добавувачи

Постојан напон 12 / 24V предводен линеарен возач


Дизајниран за LED диоди, излез DC 12V / 24V, 30W / 60W / 100W постојан струја водич, низок напон излез, висока безбедност, лесна инсталација, генерално се алуминиум, е заеднички производи на пазарот, користат широк спектар, истакна дека моќта Водонепропустливоста е лоша, така што може да се користи во внатрешна суво опкружување. ултра тенок напојување 24V, ул наведени моќ снабдувач 12V, предводени од возачот тенок 100w.

Карактеристики

Влезен напон: 100-277vac
излезен напон: 12Vdc / 24vdc
струја: 2500-8000mA.
Фактор на моќност:> 0,95
Затемнување: 0-10V / PWM / RX / DALI.

Излез без фликери.
> = 50000 часа, 3-5 години гаранција.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.


Constant Voltage 12/24V Led Linear Driver


Апликации

  • Линеарно осветлување
  • Гарнира за осветлување, high-end лента светла
  • Осветлување на трофеиСписок со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号