Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Предводен возач со постојана струја
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Предводен возач со постојана струја

Категории на производи од Предводен возач со постојана струја , ние сме специјализирани производители од Кина, Предводена од High Bay Light , Индустриско предводено осветлување добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Водечки возач со голема моќност R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Повеќе

TUV пластичен случај AC100-240V предводен возач

Предводен возач со постојана струја


Нашиот опсег на напојување со драјвер за осветлување на LED диоди / осветлување нуди струи од 100mA до 8000mA; ЛЕД-возачот за осветлување нуди висока ефикасност, PFC, се достапни со влез од класа P; IP рејтинг против прашина и влага од IP20 преку IP67 и заштита за краток спој, напон, преоптоварување и над температурни услови. Со дополнителни опции, прилагодливи излези и функции на PWM, 1-10V, отпорност или затемнување на триакот. Апликацијата се вклопува за предводена светлина со голема залив, индустриско предводено осветлување . предводник на висока моќност.

Имаме квалификувани инженери да одговорат на сите ваши прашања и прашања и да обезбедиме сеопфатни решенија врз основа на вашиот проект и да обезбедите техничка поддршка.

Паранетер:


Влезен напон: 100-277vac / 100-240vac / 100-130vac / 180-240vac / 100-347V
излезен напон: 25-40vdc / 27-42vdc / 35-45vdc / 50-70vdc / 12Vdc / 24vdc
струја: 100mA-8000mA.
Фактор на моќност:> 0,9
Затемнување: 0-10V / PWM / RX / DALI.
> = 50000 часа, гаранција од 3-5 години.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.Кои се придобивките од возачот Fahold?

  • Стандардно линеарно осветлување
  • Економично решение за водечки двигател за индустрија, комерцијални и други апликации
  • Добар квалитет на предводен двигател со висока ефикасност за исполнување на различни барања
  • Лесно се нарачува и инсталира, бара помалку време, намалувајќи го отпадот од амбалажата и комплексноста
  • Флексибилно решение


Најчесто поставувани прашања:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговско друштво?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% депозит ТТ + 70% ТТ пред пратката, 50% депозит ТТ + 50% салдо на ЛЦ, флексибилна исплата
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на ЛЕД контролери и затемнувачи од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за управување и затемнување на ЛЕР.
Прашање 4: Што ќе стори Фахолд ако имаме проблеми по приемот на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго прегледани пред испорака. Откако ќе ги добиете производите не сте задоволни, слободно контактирајте не на време, ние ќе се потрудиме да решиме кој било од вашите проблеми со нашата добра услуга по продажбата.


Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号