Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Комерцијално осветлување предводен возач

Категории на производи од Комерцијално осветлување предводен возач , ние сме специјализирани производители од Кина, Комерцијално осветлување предводен возач , Постојана коловоза за возачот добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Лед осветлување решенија R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Комерцијално осветлување предводен возач


Со комерцијалното осветлување се повеќе и повеќе се насочува светлосниот режим, решенијата за осветлување на светлата станаа најголема загриженост во областа на осветлување. Имаме квалификувани инженери да одговорат на сите ваши прашања и прашања и да обезбедат целосна решенија врз основа на вашиот проект и да обезбедат техничка поддршка. Заштеда на енергија и заштита на животната средина се секогаш Fahold цел, Специјализирани во дизајнот на LED осветлување дизајн, производи се однесуваат на уличното осветлување, индустриски и мини светло, линеарно светло, три-доказ светлина, поплави светлина, панел светлина и така натаму.

Параметар:

Влезен напон: 100-277vac / 100-240vac / 100-130vac / 180-240vac / 100-347V
излезен напон: 25-40vdc / 27-42vdc / 35-45vdc / 50-70vdc / 12Vdc / 24vdc
струја: 100mA-8000mA.
Фактор на моќност:> 0,95
Затемнување: 0-10V / PWM / RX / DALI / Traic
> = 50000 часа, 3-5 години гаранција.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.

commercial Lighting Led Driver

ЧПП:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговска компанија?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилни плаќања
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и неумерени уреди од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за контрола на LED и затемнување.
Прашање 4: Што ќе направи Fahold ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.


Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号