Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > IP65 номинален алуминиумски LED драјвер > Линеарен алуминиумски IP67 480V влез LED водич
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Линеарен алуминиумски IP67 480V влез LED водич

Категории на производи од Линеарен алуминиумски IP67 480V влез LED водич , ние сме специјализирани производители од Кина, Линеарен алуминиумски LED возач , Водоотпорен високо-моќен LED-возач добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Возач на воден автомобил R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Линеарен алуминиумски IP67 480V влез LED водич Добавувачи

Фамилијата Фахолд од 40-240W возачи обезбедува водечка технологија за висока ефикасност, флексибилност и сигурност при примената во нерамни средини. Со нивните изведени излези, ова семејство може да се прилагоди за специфични примена на уреди и модули. Универзалните Everline LED Drivers може да се конфигурираат за да го постават нивниот тековен излез до 50% од нивниот максимален номинален дизајн. Оваа функција се нарекува подесување, или, исто така, програмабилни LED драјвери. Tuning обезбедува можност за подесување на излезна струја на возачот на ниво пониско од нејзината целосна излезна рејтинг. Откако ќе биде подесен возач, сеуште може да се затемни за да се намалат излезните струи со стандардни 0-10V контроли. Подесување на возачот врз основа на LED модулот што го користи не само што го прави секој апарат поефикасен, туку и го зголемува животниот век на LED модулот. Подесувањата за подесување се зачувуваат во меморијата на возачот и не се губат кога се отстранува напојувањето. Повеќето фабрички произведени драјвери се подесени на максимална моќност, освен ако не е поинаку наведено на етикетата

FD-150V-050B-0001


Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号