Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
50W Улични светла водоотпорен возач
50W Улични светла водоотпорен возач
50W Улични светла водоотпорен возач
50W Улични светла водоотпорен возач
 • 50W Улични светла водоотпорен возач
 • 50W Улични светла водоотпорен возач
 • 50W Улични светла водоотпорен возач
 • 50W Улични светла водоотпорен возач

50W Улични светла водоотпорен возач

  Единечната цена: USD 9.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-55H-042

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range, 100-277V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

PF: >0.9

THD: <15%

More Certificate: UL,FCC

Output Voltage: 30-42V

Efficiency: 89%

Max. Output Current: 1500mA

Dimension: 163*48*38mm

Additional Info

Пакување: 24 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Улична лампа за напојување 50W со висока ефикасност

FD-55H-042B

Влезен напон: 100-277V

Влезна фреквенција: 50 / 60Hz

Соодветна на UL: Да

Возач на улично светло со диоди што емитуваат светлина

Model
 Specfication
Input Voltage
Maximum power
Output Current
Output Voltage Efficiency
PF
THD
Size(L*W*H)
(Warranty)
FD-55H042 Single output  100-277V 55 100-1500mA 30-42V 89% >0.9 <15% 163X48X38mm 5 years


Перформанси

 • Совршена замена за традиционалните светла
 • Заштедува 90% трошоци за електрична енергија, подобра ефикасност, подолг животен век
 • Посветени IP67 запечатени оптички кабинети
 • Единство во распределбата на светлината - ја зголемува ефикасноста
 • Целосно оперативен во екстремен временски период до -40 Целзиусови степени
 • Ниско одржување и ниска потрошувачка на енергија

Fd 55h 2 720In Img 720

Апликации

 • Отворен простор - улици, крстосници, тунели, паркиралишта, индустриски објекти итн.


Категории на производи : Линк возач на возачот > Алуминиумска кутија за спојување на кутија со легендарна кутија

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号