Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Нема флексор водоотпорен воден возач 36W
 • Нема флексор водоотпорен воден возач 36W

Нема флексор водоотпорен воден возач 36W

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-36H-76V

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Output Voltage: 24-38V

Maximum Power: 36W

Surge Protection: 4KV

Stand By Power: 2Wmax

PF: >0.9

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Нема флексор водоотпорен воден возач 36W

Waterproof Led Driver 36W

Тука детално ги опишуваме електричните, механичките и еколошките спецификации на LED возачот со постојан напон од 36W со 0-10V димминг. Ова напојување со LED диоди е погодно само за LED оптоварување.

Функција


 • Константен тековен дизајн
 • 3 во 1 затемнување на владата: 0-10V, PWM, RX
 • Нежно затемнување (0-100%), може да се затемни за да се исклучи
 • TUV CB CE UL FCC сертифициран
 • ЗАШТИТА: краток спој, отворено коло
 • Пренапонска заштита: 4KV

Технички параметар


 • Влезен напон: 100-277Vac
 • Излезен напон: 24-38V
 • Излезна струја: 100-1200mA
 • Затемнување: 0-10V / PWM / RX
 • Ефикасност: 88%
 • Водоотпорен: IP67
 • Работна температура: -40 ℃ до + 60 ℃Апликација


 • ЛЕР реклама знак
 • ЛЕР Архитектонско осветлување
 • ЛЕР Комерцијални индустриски осветлување
 • ЛЕР Генерални светилкиНема флексор водоотпорен воден возач 36W

Категории на производи : Линк возач на возачот > Алуминиумска кутија за спојување на кутија со легендарна кутија

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号