Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Линк возач на возачот > Алуминиумска кутија за спојување на кутија со легендарна кутија > Водоотпорен ЛЕР Комерцијални индустриски осветлување возач 80W
Водоотпорен ЛЕР Комерцијални индустриски осветлување возач 80W
Водоотпорен ЛЕР Комерцијални индустриски осветлување возач 80W
 • Водоотпорен ЛЕР Комерцијални индустриски осветлување возач 80W
 • Водоотпорен ЛЕР Комерцијални индустриски осветлување возач 80W

Водоотпорен ЛЕР Комерцијални индустриски осветлување возач 80W

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces
  Време на испорака: 18 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-80H-054B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Dimension: 152*66*38mm

THD: <15%

PF: >0.9

Skype: Carrie-Fahold

Additional Info

Пакување: 20 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Јас се произведувам

Документот детално ги опишува електричните, механичките и еколошките спецификации на постојан струен LED возач од 80W со 0-10V димминг. Ова напојување со LED диоди е погодно само за LED оптоварување.


Функција

Константен тековен дизајн.

3 во 1 затемнување на владата: 0-10V, PWM, RX.

Нежно затемнување (0-100%), може да се затемни за да се исклучи.

TUV CB CE UL FCC сертифициран

ЗАШТИТА : краток спој, отворено коло

Пренапонска заштита: 4KV.

Апликација

ЛЕР Реклама знак, ЛЕР Архитектонски осветлување, ЛЕР Комерцијални индустриски осветлување, ЛЕР Општи Luminaries, Комерцијални предводена ѕид светла.

Industrial Lighting Driver 80W

Model No.

Power(W) 

Output Voltage (Vdc)   

Max output voltage (Vdc)

Output current (mA)


AC230V Efficiency (Typ.) 

 AC100V Efficiency(Typ.)   

FD-55H-38x

55

24-38

50

500-1800

88%

86%

FD-55H-54x

55

36-54

56

500-1300

88%

87%

FD-55H-76x

55

45-76

78

400-1000

88%

87%

FD-55H-115x

55

65-115

117

300-750

90%

88% 


Забелешка:

x Изборните букви A, B, C, D или празни, што покажува дека излезот се зголемува со различни опционални функции. Стандардниот простор не покажува друга опција (основен модел); Во писмото се наведува дека алуминиумската школка со три-во-едно затемнување, Б-букви што три-во-едно може да се регулира со светлина и фино подесување, C-букви со пластична школка со три A-затемнети букви, D-букви затемнување функција)


Категории на производи : Линк возач на возачот > Алуминиумска кутија за спојување на кутија со легендарна кутија

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号