Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
LED ѕид пакет светла возач крошна светло возач
LED ѕид пакет светла возач крошна светло возач
LED ѕид пакет светла возач крошна светло возач
 • LED ѕид пакет светла возач крошна светло возач
 • LED ѕид пакет светла возач крошна светло возач
 • LED ѕид пакет светла возач крошна светло возач

LED ѕид пакет светла возач крошна светло возач

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-36H-054B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Maximum Power: 36W

PF: >0.9

Sample: Available

Dimension: 146.5X30X39.5(L*W*H)

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот


FD-36H-054B
FD-36H-NEW-1

Performance
Output Wattage   36.0
Input Voltage Range (V)   100-277
Max Output Current (mA)   1200.0
Efficacy    88%
 Encironment/IP Rating: 
outdoor/IP67

Фактор на моќност 0.95
MAX THD (%) 15
Мин. Температура на амбиент (° C) -40
Макс. Температура на амбиент (° C) 60Контрола на затемнување
Затемнувањето е компатибилно 0-10V / PWM / резистор
Димензии
Тежина на производот (g.) 385 + -5
Висина на производот (мм) 39.5
Должина на производот (мм) 146.5
Ширина на производот (мм) 30
Долговечноста
Живот (Часови) 95000
Гаранција (години) 5
Квалификации
DesignLights конзорциум (R) N
DLC Premium N
Категории на производи : Линк возач на возачот > Алуминиумска кутија за спојување на кутија со легендарна кутија

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号