Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > За нас
За нас

Шенжен Fahold Електроника копродукции, Ltd.was основана во 2010 година, фабрика која интегрирање на LED Возачите дизајн, R & D и производство, го донесе ISO9001 за управување со квалитетот систем за сертификација. Тоа покрива површина од 5000 squre метри, постојниот персонал од 180 работници, вклучувајќи 25 истражувачи, 20 контроли на квалитет. Производниот капацитет на Фахолд изнесува 5 милиони единици годишно.


Производи донесе UL, TUV, SGS, SAA, CB, CE, ROHS Ceritification.

Производи што се применуваат на улично осветлување, индустриска и рударска светлина, линеарно светло, три-доказ светлина, поплава светлина, панел светлина и така натаму.

Пазарите се во Северна Америка, Европа, Австралија, Јужна Кореја и други земји.

Квалитет прво, менаџмент совршеност; Чувајте Континуирано подобрување, стреми се кон совршенство.


Бизнис тип : Manufacturer , Trade Company

Палета на производи : Switching Power Supply

Производи / услуга : LED Возач , LED панел линеарен возач , LED светилка за драјвери , LED линеарен возач , Водоотпорен LED-возач , DC12 / 24V LED Возач

Вкупно вработени : 201~500

Капитал (Милиони САД $) : 3,000,000RMB

Основана е година : 2009

Сертификат : CB , CE , FCC , GS , RoHS , S-Mark , SSA , Test Report , TUV , UL , ISO9001

Адреса на компанијата : Building C,Starlight Industrial park,Shilong Community,Shiyan Town,Bao, Shenzhen, Guangdong, China

moreCompany Capacity
moreВидео
Трговски капацитет

Трговски информации

Incoterm : FOB,Others

Terms of Payment : T/T,Paypal,Western Union

Peak season lead time:One month

Off season lead time :Within 15 workday

Годишен обем на продажба (милион американски долари) : US$5 Million - US$10 Million

Годишен обем на купување (милион американски долари) : US$1 Million - US$2.5 Million

Извозни информации

Процент на извоз : 41% - 50%

Главни пазари : Americas , Asia , Europe , North Europe , Worldwide

Режим за увоз и извоз: Извоз преку агенција

Производствен капацитет

Број на производни линии :6

Број на персоналот на КК :21 -30 People

ОЕМ услуги обезбедени :yes

Фабричка големина (Sq.meters) :3,000-5,000 square meters

Локација на фабриката :Building C, Starlight Industrial Park,Shilong Community,Shiyan Town,Bao'an District,Shenzhen,China.

moreГлавни производи
Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号