Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Ултра тенок Лед возач > 60 / 100W Постојан напон UL Led возач > CV 12V PWM предводен напон на возачот за возач
CV 12V PWM предводен напон на возачот за возач
CV 12V PWM предводен напон на возачот за возач
 • CV 12V PWM предводен напон на возачот за возач
 • CV 12V PWM предводен напон на возачот за возач

CV 12V PWM предводен напон на возачот за возач

  Начин на плаќање: L/C,Paypal,Money Gram,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: HR100W-02-24

Input Voltage: 100-277V

Out Voltage: 24V

Current: 2.5A

Efficiency: 91%

Warranty: 5 Years

THD: <15%

Additional Info

Пакување: 24 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 850440

Порт: Yantian

Опис на производот

Карактеристики

· Висока PFC
· Долга тенка форма
UL наведени возачот водена сила
· Едноканален излез, излезно ниво на струја.
· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC
· Висока ефикасност до 90%
· Вградена активна PFC функција
· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување
· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки
· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување


Придонесот на Фахолд
1.OEM и ODM се добредојдени.
2. Висок квалитет, комплетни видови, добра стабилност, силна практичност.
3.Добар по продажбата и точка до точка техничка поддршка.
4. Заштеда на енергија, долго користење живот.
5.Компатибилно со системите на Crestron, Philips, Osram, Lutron, Dynalite, Clipsal, LDS, ABB, Schneider, 6.Leviton, JUNG, Berker, Be Lichtregler итн.
7. Широко се користи во хотел, канцеларија, болница, пазар, дома, отворено, затворен, сала, сцена, итн.


100W 12V PWM Лед Возач Постојан напон предводени од светлината на напојување

Пакување и испорака

Шенжен Фахолд Електроника копродукции, ООД е основана во 2010 година, фабрика која интегрира LED возачите дизајн, R & D и производство, донесе ISO9001 систем за управување со квалитет сертификација. Тоа покрива површина од 5000 squre метри, постојниот персонал повеќе од 200 работници, вклучувајќи 25 истражувачи, 20 квалитет контроли. Производниот капацитет на Фахолд изнесува 5 милиони единици годишно.

Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 60 / 100W Постојан напон UL Led возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号