Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
0-10V LED димер возач 12V 24V 60W
0-10V LED димер возач 12V 24V 60W
 • 0-10V LED димер возач 12V 24V 60W
 • 0-10V LED димер возач 12V 24V 60W

0-10V LED димер возач 12V 24V 60W

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 300 Pack/Packs
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: HHR60W-02-12

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Транспорт: Ocean,Land,Air

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Опис на производот

HR60W-02-12 , специјално дизајниран за внатрешна употреба и комерцијални апликации (Линеарно светло, линеарно високо залив, трофеј, светло за педали), за работа со општите линеарни осветлување. Фреквентен 0-10V затемнувачки LED-возач 60W 5000mA (линеарен погон со висока ефикасност) со опсег на моќност од 60W, UL, FCC, CE, широк напон од водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за линеарно осветлување. Други стандардни карактеристики на опсегот, вклучувајќи 100-277V, заштита од краток спој, преку оптоварување и термички до 110 ° C, низ целата површина на уредот.
Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.


Карактеристики
· Висока PFC
· Долга тенка форма
UL наведени возачот водена сила
· Единечен канал, излезното ниво на излезното ниво.
· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC
· Висока ефикасност до 90%
· Вградена активна PFC функција
· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување
· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки
· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување


Придонесот на Фахолд

1.OEM и ODM се добредојдени.
2. Висок квалитет, комплетни видови, добра стабилност, силна практичност.
3.Добар по продажбата и точка до точка техничка поддршка.
4. Заштеда на енергија, долго користење живот.
5.Компатибилно со системите на Crestron, Philips, Osram, Lutron, Dynalite, Clipsal, LDS, ABB, Schneider, 6.Leviton, JUNG, Berker, Be Lichtregler итн.
7. Широко се користи во хотел, канцеларија, болница, пазар, дома, отворено, затворен, сала, сцена, итн.


Пакување и испорака
Packaging 30pcs/carton
Shipping way DHL, UPS, TNT, FedEx etc.


Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 60 / 100W Постојан напон UL Led возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号