Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Ултра тенок Лед возач > 60 / 100W Постојан напон UL Led возач > Линеарно осветлување со постојано напон од 60W.
Линеарно осветлување со постојано напон од 60W.
Линеарно осветлување со постојано напон од 60W.
Линеарно осветлување со постојано напон од 60W.
 • Линеарно осветлување со постојано напон од 60W.
 • Линеарно осветлување со постојано напон од 60W.
 • Линеарно осветлување со постојано напон од 60W.

Линеарно осветлување со постојано напон од 60W.

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 20 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: HR60W-02-24

Input Voltage: 100-277VAC

Output Voltage: 24Vac

Output Current: 2.5A

Warranty: 5 Years

Current Accuracy: +-5%

PF: >0.95

Efficiency: 90%

THD: <15%

Additional Info

Пакување: 40PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou

Опис на производот

Функции на семејството на производот

 • Фреквенција на линија: 0 Hz | 50 Hz | 60 Hz
 • Универзален DALI драјвер за прозорци до 60 W поради флексибилна излезна карактеристика
 • Напон: 100-277 V
 • Употребен како возач на адаптер за возачот кој е воден од DT6 (2-канален) или DT8 (Tunable White)
 • Достапно со излезниот струен опсег: до 2500 mA
 • Константен Lumen Излез (CLO)
 • Интегрирано индивидуално управување со топлината (заштита на возачот)
 • Неизолирани возачи
 • Сертификатот DALI-2 (Дел -101, -102 и -207) предводен од возачот 30w
Семејни бенефиции за производ
 • Доживотно: до 100.000 часа (температура на T c = 65 ° C, максимум 10% стапка на неуспех)
 • Висококвалитетно затемнување од 1-100% (амплитуда и / или PWM избор со софтвер)
 • Висок квалитет на светло благодарение на <1% излезна струја
 • Многу висока ефикасност
 • Исполнете го безбедносниот услов поради преоптоварување, надтемпература, заштита од топла приклучок
Разновиден опсег на апликација поради OSRAM DALI Технологија:
 • Лесен за користење во ходниците и тоалетите поради трихонвенската коридорска функција
 • Енергетска ефикасност Допир DIM операција поради автоматско исклучување при доволно преостаната светлина
 • Погоден за итни инсталации (во согласност со EN 60598-2-22 и IEC 61347-2-13, додаток J) благодарение на DC детекција (0 Hz, пулсирачки DC), вклучување / исклучување
 • Повратни информации за потрошувачката на енергија и работните часови (Fit for SMART GRID)
 • Погодно за објекти во согласност со EPBD / BREEAM / LEED поради автоматско поставување на константен lumen излез
 • Информации за светилка за лесно одржување
Области на примена
 • За подесување бело, како и за 2-канална употреба (пр. Директно / индиректно осветлување)
 • Линеарно осветлување за канцеларија, образование, индустрија, складишта и малопродажба
 • Инсталација во системи за итни осветлување во согласност со IEC 61347-2-13, додаток J
 • Погоден за вградување во системи за итни осветлување според EN 60598-2-22
 • Погоден за светилки со класа на заштита I
 • Совршен системски натпревар со PrevaLED Linear Tunable White

Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 60 / 100W Постојан напон UL Led возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号