Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Ултра тенок Лед возач > 60 / 100W Постојан напон UL Led возач > Вклучен возач на линеарни светла на возачот 100W со предност од прекинувач за предводена светлина
Вклучен возач на линеарни светла на возачот 100W со предност од прекинувач за предводена светлина
Вклучен возач на линеарни светла на возачот 100W со предност од прекинувач за предводена светлина
 • Вклучен возач на линеарни светла на возачот 100W со предност од прекинувач за предводена светлина
 • Вклучен возач на линеарни светла на возачот 100W со предност од прекинувач за предводена светлина

Вклучен возач на линеарни светла на возачот 100W со предност од прекинувач за предводена светлина

  Начин на плаќање: Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR100W-02

Additional Info

Пакување: 30PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Опис на производот

Product Name

Linear Lights Led Driver 100W Led Dimmer Switch

Item

HR100W-02-12V

Output

Current

--

 

8300mA

DC Voltage

--

  12V

Rated power

--  

100W

Current Accuracy

±3%

R & N (Max)

75mAp-p

Channels

1

Input

Voltage Range

100VAC – 277VAC

Frequency Range

50 – 60Hz

Efficiency(Typ)

88%

Power Factor(Typ)

≥ 0.98@180VAC

AC Current(Typ)

0.11A@230VAC

Leakage Current

<5mA/240VAC

Inrush current(Typ)

<1A at 230VAC

Protection

Short Circuit

Output close, recovers automatically after fault removed

Function

Dimming

 NO

Others

Dimension

372(L) *39(W)*28(H)mm

Working temp.

-20℃ ~ 50℃


Вклучен возач на линеарни светла на возачот 100W со предност од прекинувач за предводена светлина

Пакување и испорака
Packaging details  50PCS/CARTON
Shipping details DHL, UPS, TNT, FedEx etc.


Вклучен возач на линеарни светла на возачот 100W со предност од прекинувач за предводена светлина

Шенжен F ahold Електроника копродукции, ООД. е основана во 2010 година, фабрика во која се интегрираат LED моделите на возачи, R&D и производство, го помина сертификатот за систем за управување со квалитет ISO9001. Зафаќа површина од 5000 метри квадратни, постојниот персонал повеќе од 200 работници, вклучувајќи 25 истражувачи, 20 контроли на квалитет. Производствениот капацитет на Фахолд е 5 милиони единици годишно.

Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 60 / 100W Постојан напон UL Led возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号