Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Ултра тенок Лед возач > 60 / 100W Постојан напон UL Led возач > Повисок LED-возач на лента со повисок животен век 60W 2500Ma
Повисок LED-возач на лента со повисок животен век 60W 2500Ma
Повисок LED-возач на лента со повисок животен век 60W 2500Ma
 • Повисок LED-возач на лента со повисок животен век 60W 2500Ma
 • Повисок LED-возач на лента со повисок животен век 60W 2500Ma

Повисок LED-возач на лента со повисок животен век 60W 2500Ma

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR60W-02

Input Voltage: 100-277V

Output Voltage: 24V

Output Current: 2500mA

Current Accuracy: +-5%

Efficiency: 89%

Warranty: 5 Years

Additional Info

Пакување: 40PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,HongKong,Shekou

Опис на производот

Опис на производот

HR60W-02-24 , специјално дизајниран за внатрешна употреба и комерцијални апликации (Линеарно светло, линеарно високо залив, трофер, светло за патеката), за да работи општо Линеарно осветлување. Трепкач за возач на LED осветлување од 0-10V без треперење 60W 5000mA (линеарен возач со висока ефикасност), со опсег на wattage од 60W, UL, FCC, компатибилен со CE, широк напонски излез на непропустлив дизајн. Единиците се погодни за линеарно осветлување. Други стандардни карактеристики на опсегот, вклучувајќи 100-277V, заштита од краток спој, над оптоварување и термичка до 110 ° C, низ целата површина на единицата.
Стандардните карактеристики на овој LED возач за осветлување вклучуваат краток спој, оптоварување, напон и над заштита на температурата и единицата е дизајнирана да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисиите во EN 55105, EN61547.


Карактеристики
· Висок PFC
· Долга тенка форма
Возачот на UL наведено во напојување
· Извод за единечен канал, избирање на струјно ниво на излез.
· Широк спектар на влезен напон 100VAC ~ 277VAC
· Висока ефикасност до 88%
· Вградена активна PFC функција
· 100% влез во сигналот за затемнување на сигналот, може да се користи како нормално напојување
· Заштита: Краток спој, над оптоварување, над напон и заштита над температурата
· Погодно за апликација за осветлување во затворен простор


Бенефит на Фахолд
1.OEM и ODM се добредојдени.
2.Висок квалитет, комплетен вид, добра стабилност, силна практичност.
3. Добра услуга по продажбата и укажува на техничка поддршка.
4.Енергија заштеда, долг живот.
5. Компатибилен со системи на Crestron, Philips, Osram, Lutron, Dynalite, Clipsal, LDS, ABB, Schneider, 6.Leviton, JUNG, Berker, Be Lichtregler, итн.
7. Широко се користи во хотел, канцеларија, болница, пазар, дома, отворено, затворен простор, сала, сцена, итн.Пакување и испорака


Packaging 40pcs/carton
Shipping way DHL, UPS, TNT, FedEx etc.

Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 60 / 100W Постојан напон UL Led возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号