Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Водоотпорно LED напојување 24V 36V 48V
 • Водоотпорно LED напојување 24V 36V 48V

Водоотпорно LED напојување 24V 36V 48V

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-100H

Additional Info

Пакување: 20 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: SHENZHEN

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Водоотпорен LED напојување

- Напојувањето на LED-возачот е погодно само за LED оптоварување.


Функција на производи

 • Водоотпорен IP67
 • Максимална излезна моќност: 100W
 • Константен напонски тип
 • TUV CE CB FC FCC
 • Заштита од краток спој / заштита на отворен круг
 • SELV безбедно излез дизајн


LED Power Supply 24V

Fahold OEM има посветен тим од домашни инженери и дизајнери со искуство за креирање на LED-драјвери и LED извори на светлина за да ги специфицирате, осигурувајќи дека тие ќе се исполнат со индустриски стандарди и ќе ги одржуваат нашите нивоа на квалитет и крај. Услугата Fahold OEM овозможува нашите производи да бидат прилагодени на вашите потреби; ние го надгледуваме секој чекор од процесот, често помагајќи да се намалат сопствените инженерски трошоци и да се скрати времето на пазарот на вашиот производ.


Апликации


Светлосни линии | Улични светла | Високи задни светлаСите прашања, ме викаат! Ајде да разговараме повеќе!

Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 60 / 100W Постојан напон UL Led возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号