Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Ултра тенок Лед возач > 60 / 100W Постојан напон UL Led возач > 100W предводена преклопување на напојување за намалување на LED-возачот
100W предводена преклопување на напојување за намалување на LED-возачот
100W предводена преклопување на напојување за намалување на LED-возачот
100W предводена преклопување на напојување за намалување на LED-возачот
 • 100W предводена преклопување на напојување за намалување на LED-возачот
 • 100W предводена преклопување на напојување за намалување на LED-возачот
 • 100W предводена преклопување на напојување за намалување на LED-возачот

100W предводена преклопување на напојување за намалување на LED-возачот

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR100W-02-024V

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Dimension: 372*39*28mm

Efficiency: 91%

PF: >0.95

Maximum Power: 100W

THD: <15%

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Dimming LED Drivers 100W

Опис на производот :

• Возач за напојување со постојан напон од 100W

• Излезен напон 24 V

• Макс. излезна моќност 100W

• Може да се димира преку PWM / 0-10V / RX / Dali LED тунели

• Номинален работен век до 50.000 часа

• 5-годишна гаранција


Типична примена

• Осветлување на заливот, осветлување на фасаден акцент, интеграција на таванот, линеарно осветлување.


Технички детали

• 24 V, 100 W

• Многу добри перформанси на THD во широк опсег на товар <5%

• Бруцови и бучава 0,18V стр

• Мал напречен пресек

• Притиснете го терминалот за едноставно поврзување

• Опсег на затемнување 0-100%


Dimming LED Drivers 100W

Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 60 / 100W Постојан напон UL Led возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号