Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Ултра тенок Лед возач > 30/50 / 80W UL сертифициран линеарен возач > Тенок воден погон Линеарен возач Постојана струја
Тенок воден погон Линеарен возач Постојана струја
Тенок воден погон Линеарен возач Постојана струја
Тенок воден погон Линеарен возач Постојана струја
 • Тенок воден погон Линеарен возач Постојана струја
 • Тенок воден погон Линеарен возач Постојана струја
 • Тенок воден погон Линеарен возач Постојана струја

Тенок воден погон Линеарен возач Постојана струја

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR50W-02

Input Voltage: 100-277V

Output Current: 300-1250mA

Maximum Power: 50W

Typical Efficiency: 87%

THD: <15%

Size: 278*30*20mm

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 850440

Порт: Yantian

Опис на производот


Определување

 • Тенок возач
 • Излез DC 25-40V
 • Константен Излезен напон
 • 0-10V / PWM / RX Регулируем
 • Излез без трепкање
 • UL, FCC, TUV, CE сертификација

Линеарен возач, 30W линеарен драјвер, постојан тековен возач на водич, линеарен постојан постојан возач

Опис на производот

Константен тековен дизајн

3 во 1 затемнување на владата: 0-10V, PWM, RX

Нежно затемнување (0-100%), може да се затемни за да се исклучи

TUV CB CE UL FCC сертифициран

ЗАШТИТА: краток спој, отворено коло

Пренапонска заштита: 2KV

SELV безбедно излез дизајн

Апликација

LED линеарни светла

Следете ги драјверите за светло, драјверот за три доказ, постојан струен погон 40W

Нашите услуги

1. 5 пати тест пред пратката

2. 5 години гаранција

3. Добар заштитен пакет

4. Надградба на следење на следниот ден

5. Замена за резервни делови ако има некаков дефект

6. Подобро понуда за масовно количество и повторно нарачки

Информации за компанијата

Шенжен Фахолд Електроника копродукции, ООД е основана во 2010 година, фабрика која интегрира LED возачите дизајн, R & D и производство, донесе ISO9001 систем за управување со квалитет сертификација. Тоа покрива површина од 5000 squre метри, постојниот персонал повеќе од 200 работници, вклучувајќи 25 истражувачи, 20 квалитет контроли. Производниот капацитет на Фахолд изнесува 5 милиони единици годишно.

Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 30/50 / 80W UL сертифициран линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号