Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Ултра тенок Лед возач > 30/50 / 80W UL сертифициран линеарен возач > Линеарен регулатор за придушување 50W 1250A
Линеарен регулатор за придушување 50W 1250A
Линеарен регулатор за придушување 50W 1250A
Линеарен регулатор за придушување 50W 1250A
 • Линеарен регулатор за придушување 50W 1250A
 • Линеарен регулатор за придушување 50W 1250A
 • Линеарен регулатор за придушување 50W 1250A

Линеарен регулатор за придушување 50W 1250A

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR50W-02

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Определување

Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

· Долга тенка форма

· Единечен канал, излезното ниво на излезното ниво.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Висока ефикасност до 87%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

Спецификации на производот:

Излезен напон: 25-40V

Макс. Излезна моќност: 50W

Макс. Излезна струја: 1200mA

Димензии: 278x30x20mm

Ефикасност: 87%

Електронски LED димер

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 240 / 277V

Сертификат: UL, FCC, CE

H50W-02, светлечки, линеарни осветлувачки раствори 0 / 1-10V, Desigen за високи лумени Линеарни светла, апликација за европски пазар. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од тврд школка, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар.

Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 30/50 / 80W UL сертифициран линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号