Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Ултра тенок Лед возач > 30/50 / 80W UL сертифициран линеарен возач > 50W 1250ma 40v 100-277v линеарен возач на светлина
50W 1250ma 40v 100-277v линеарен возач на светлина
50W 1250ma 40v 100-277v линеарен возач на светлина
 • 50W 1250ma 40v 100-277v линеарен возач на светлина
 • 50W 1250ma 40v 100-277v линеарен возач на светлина

50W 1250ma 40v 100-277v линеарен возач на светлина

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR50W-02

Additional Info

Пакување: 50PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Опис на производот

Карактеристики на возачот Fahold Electronic ограничени возачи :

 • Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP SW
 • Поддржува аналогно затемнување на сигналот од 1-10V, Пасивен или активен сигнал.
 • Широк спектар на влезен напон 100VAC ~ 277VAC
 • Висока ефикасност до 88%
 • Вградена активна PFC функција
 • 100% излез кога нема затемнување на сигналот, може да се користи како нормално напојување
 • Ефект за слабеење мазен, не трепелив
 • Заштита: Краток спој.
 • Погодно е за внатрешна апликација за осветлување LED

Спецификации за возачи Fahold Electronic Limited:

Model Number Watt Size(mm)  Voltage Output current range PF
H30W-02 30w L205*W29.4*H18mm

100-277VAC

 

DC25-40V

100-750mA

>0.9
HR50W-02 50/60w L278*W29.5*H19.5mm 300-1250mA >0.9
HR80W-02 80w L345*W29.4*H19.5mm 100-1800mA >0.9
HN80W-02 60/80w L188*W76*H33mm 300-2000mA >0.9


Најчесто поставувани прашања

Прашање 1: Дали сте фабрика или трговско друштво?

Одговор: Ние сме фабрика.


Прашање 2: Која е главната работа на Фахолд?

Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролорите и затемнувачите од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на ЛЕР систем за контрола и затемнување.

Прашање 3: Што ќе направи Фахолд ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?

Одговор: Нашите производи беа строго прегледани пред испорака. Откако ќе ги добиете производите што не сте задоволни, ве молиме слободно контактирајте нè навреме, ние ќе сториме се за да ги решиме вашите проблеми со нашата добра услуга по продажбата.

Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи, ве молиме испратете барање до нас!

Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 30/50 / 80W UL сертифициран линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号