Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
30W ултра тенок LED напојување
30W ултра тенок LED напојување
30W ултра тенок LED напојување
30W ултра тенок LED напојување
 • 30W ултра тенок LED напојување
 • 30W ултра тенок LED напојување
 • 30W ултра тенок LED напојување
 • 30W ултра тенок LED напојување

30W ултра тенок LED напојување

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 18 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR30W-02

Output Type: Single

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Application: Linear Light

Warranty: 5 Years

Dimension: 205*30*20 Mm

Current Range: 100-750mA

Maximum Power: 30W

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: SHENZHEN

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот


Сеопфатен опсег на IP рангирани / водоотпорни AC / DC LED осветлување за напојување погодни за употреба во голем број на апликации за осветлување, вклучувајќи архитектонско осветлување, осветлување на задачи, медицинско осветлување, транспортно осветлување, забавно осветлување, знаци за движење, безбедност и безбедност осветлување и на отворено Области за осветлување Апликации. LED осветлување напојување, Халогенски осветлување напојување и LED Возачите во постојан напон или постојан струја модели и IP64, IP65, IP66 или IP67 оценет.


Лед песна осветлување возач, ултра тенок напојување, линеарен постојан напон предводена возач


Опис на производот

 • Број на модел: HR30W-02
 • Влезен напон: 100Vac-277Vac
 • Излезен напон: 25V-40V
 • Излезна струја: 100-750mA
 • Влезна фреквенција: 50 / 60Hz
 • Ефикасност: 88%
 • Функција за затемнување: 0-10V / PWM / RX
 • Работна температура: -20 ℃ ~ + 50 ℃
 • Гаранција: 5 години
 • Функции за заштита: Отворен круг, Кратко коло

Cabinet Light Driver slim

Lightboxes slim driver


Апликација

LED линеарна светлина

CC Ultra slim led power supply


Пакување и испорака

Пакување: 50PCS / картон

Испорака: DHL, FedEx, UPS-от и сл


Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 30/50 / 80W UL сертифициран линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号