Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Ултра тенок Лед возач > 30/50 / 80W UL сертифициран линеарен возач > Тенок профили Линеарни LED водичи CC Типови
Тенок профили Линеарни LED водичи CC Типови
Тенок профили Линеарни LED водичи CC Типови
Тенок профили Линеарни LED водичи CC Типови
Тенок профили Линеарни LED водичи CC Типови
 • Тенок профили Линеарни LED водичи CC Типови
 • Тенок профили Линеарни LED водичи CC Типови
 • Тенок профили Линеарни LED водичи CC Типови
 • Тенок профили Линеарни LED водичи CC Типови

Тенок профили Линеарни LED водичи CC Типови

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 18 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR30W-02

Output Type: Single

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Application: Linear Light

Warranty: 5 Years

Dimension: 205*30*20 Mm

Current Range: 100-750mA

Maximum Power: 30W

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: SHENZHEN

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот


Сеопфатен опсег на IP рангирани / водоотпорни AC / DC LED осветлување за напојување погодни за употреба во голем број на апликации за осветлување, вклучувајќи архитектонско осветлување, осветлување на задачи, медицинско осветлување, транспортно осветлување, забавно осветлување, знаци за движење, безбедност и безбедност осветлување и на отворено Области за осветлување Апликации. LED осветлување напојување, Халогенски осветлување напојување и LED Возачите во постојан напон или постојан струја модели и IP64, IP65, IP66 или IP67 оценет.


Економичен водич за водни решенија; Линеарен профил Линеарен возач; Возач со ултра тенок профил

Опис на производот

 • Број на модел: HR30W-02
 • Влезен напон: 100Vac-277Vac
 • Излезен напон: 25V-40V
 • Излезна струја: 100-750mA
 • Влезна фреквенција: 50 / 60Hz
 • Ефикасност: 88%
 • Функција за затемнување: 0-10V / PWM / RX
 • Работна температура: -20 ℃ ~ + 50 ℃
 • Гаранција: 5 години
 • Функции за заштита: Отворен круг, Кратко коло

Ultra Slim profiles driver

Linear Profiles Linear Driver


Апликација

LED линеарна светлина

Cost-effective led driver solution


Пакување и испорака

Пакување: 50PCS / картон

Испорака: DHL, FedEx, UPS-от и сл


Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 30/50 / 80W UL сертифициран линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号