Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Линеарен драјвер LED постојан струј
Линеарен драјвер LED постојан струј
 • Линеарен драјвер LED постојан струј
 • Линеарен драјвер LED постојан струј

Линеарен драјвер LED постојан струј

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 18 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR50W-02

Output Type: Single

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Application: Linear Light

Warranty: 5 Years

Dimension: 278*30*20 Mm

Current Range: 100-1250mA

Maximum Power: 50W

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: SHENZHEN

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Опис на производот


 • Број на модел: HR50W-02
 • Влезен напон: 100Vac-277Vac
 • Излезен напон: 25V-40V
 • Излезна струја: 100-1250mA
 • Влезна фреквенција: 50 / 60Hz
 • Ефикасност: 87%
 • Функција за затемнување: 0-10V / PWM / RX
 • Работна температура: -20 ℃ ~ + 50 ℃
 • Гаранција: 5 години
 • Функции за заштита: Отворен круг, Кратко коло

LED Linear Light Driver 50W


Апликација

LED линеарна светлина

LED Linear Light Driver 50W


Пакување и испорака

Пакување: 50PCS / картон

Испорака: DHL, FedEx, UPS-от и сл

LED Linear Light Driver 50W


Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 30/50 / 80W UL сертифициран линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号