Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со висока моќност > 200W висококвалитетен возач за волти > Возач на светла за складирање на магацински светла за производство на ROUND 200W
Возач на светла за складирање на магацински светла за производство на ROUND 200W
 • Возач на светла за складирање на магацински светла за производство на ROUND 200W

Возач на светла за складирање на магацински светла за производство на ROUND 200W

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces
  Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-200U-054

Additional Info

Пакување: 12PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Опис на производот

F D-200U се однесува на LED светло со висок залив . Ова пластично куќиште за возачи беше изработено од лесна, но силна пластика со заштитна црна боја обложена со завршен облик.

Спецификации на производи:

Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V.
Излезна моќност: 200W
Димензии: 151,7 * 66,5 мм
Ефикасност: 93%
Одобрување / Оцена за IP: затворен / надворешен / IP65
Макс. Влезен напон: 277V
Сертификат: UL, FCC, CE


Возач на UL AC100-277V (Возач на светло за светло на Bay Bay), Desigen за светла предводени од заливот со висок лумен. Неговото куќиште е изработено од пластичен, независен дизајн за структура на излезна врска, погоден за северен амерички пазар.

UL 5 години гаранција Водоотпорен возач 100W 160W 200W индустриски LED возач на светла складиште за светла

Пакување и испорака
Packaging details 12PCS/CARTON
Shipping details DHL, UPS, TNT, FedEx etc.


UL 5 години гаранција Водоотпорен возач 100W 160W 200W индустриски LED возач на светла складиште за светла

Шенжен F ahold Електроника копродукции, ООД. е основана во 2010 година, фабрика во која се интегрираат LED моделите на возачи, R&D и производство, го помина сертификатот за систем за управување со квалитет ISO9001. Зафаќа површина од 5000 метри квадратни, постојниот персонал повеќе од 200 работници, вклучувајќи 25 истражувачи, 20 контроли на квалитет. Производствениот капацитет на Фахолд е 5 милиони единици годишно. Фахолд главно беше насочен кон производи со висок квалитет со UL TUV SAA Safety standard, а производите беа извезени во повеќе од 30 земји низ целиот свет. Прво квалитет, одлично управување, континуирано подобрување, Постојано се стремиме кон совршенство секогаш беа наши цели.

Категории на производи : Возач со висока моќност > 200W висококвалитетен возач за волти

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号