Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со висока моќност > 200W висококвалитетен возач за волти > Возач на НЛО тркалезно светло со светло предводник на лампи
Возач на НЛО тркалезно светло со светло предводник на лампи
  • Возач на НЛО тркалезно светло со светло предводник на лампи

Возач на НЛО тркалезно светло со светло предводник на лампи

    Incoterm: FOB,EXW
    Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces
    Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-200U

Additional Info

Пакување: 9PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот


Опис на производот

FD-200U се однесува на LED светло High Bay . Ова пластично куќиште за возачи беше изработено од лесна, но силна пластика со заштитна црна боја обложена со завршен облик.


Спецификации на производи:

Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V.
Излезна моќност: 240W
Димензии: 151,7 * 66,5 мм
Ефикасност: 93%
Одобрување / Оцена за IP: затворен / надворешен / IP67
Макс. Влезен напон: 277V
Сертификат: UL, FCC, CE


Возач на UL AC100-277V (Возач на светло за светло на Bay Bay), Desigen за светла предводени од заливот со висок лумен. Неговото куќиште е изработено од пластичен, независен дизајн за структура на излезна врска, погоден за северен амерички пазар.


UFO Style IP67 High Bay Light 240W 160W 100W предводена возачка ламба за рударство

Пакување и испорака
Packaging details  12PCS/CARTON
Shipping details DHL, UPS, TNT, FedEx etc.

Категории на производи : Возач со висока моќност > 200W висококвалитетен возач за волти

Е-пошта на овој добавувач
  • Mr. Mr.Liu
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号