Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
IP65 High Bay возач-возач извозник
IP65 High Bay возач-возач извозник
IP65 High Bay возач-возач извозник
 • IP65 High Bay возач-возач извозник
 • IP65 High Bay возач-возач извозник
 • IP65 High Bay возач-возач извозник

IP65 High Bay возач-возач извозник

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-200U-042

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

THD: <15%

Current Accuracy: + -3%

Power Factor: >0.9

Dimension: 157*66.5

Current Range: 100-8000mA

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Fd 200u 805

Hig h Залив светла возач

Производи видови: High Bay возач
Напон 100V-277V
Моќ 30-200W
Животен век 50.000 ч

Сертифициран U, FCC

5 годишна гаранција

Апликација : High Bay Lights.


Постојан струјно драјвер со голема моќност, драјвер со висока моќност, драјвер за напојување со електрична енергија

Опис на производот

Оптимизирана за замена за традиционални HID-за-еден или флуоресцентни системи со заштеда на енергија од 60-70%
- Модулите може да се додадат или отстранат од 30W до 200W
- Монтажата може да приспособат на пол или на високо заливски стил
- Направено во Кина
Highbay спецификации

Можно е и ова да ти се допаѓа-

Категории на производи : Возач со висока моќност > 200W висококвалитетен возач за волти

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号