Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
LED 200W High Bay светло-UL Led возач 347V
LED 200W High Bay светло-UL Led возач 347V
LED 200W High Bay светло-UL Led возач 347V
 • LED 200W High Bay светло-UL Led возач 347V
 • LED 200W High Bay светло-UL Led возач 347V
 • LED 200W High Bay светло-UL Led возач 347V

LED 200W High Bay светло-UL Led возач 347V

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-200U

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

THD: <15%

Current Accuracy: + -3%

Power Factor: >0.9

Dimension: 157*66.5

Current Range: 100-8000mA

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

FD-200U, IP65 дизајниран за железен случај, важи за напојување на High Bay Lights . Високи Беј и Нил Беј осветлување тела се дизајнирани со издржливост на ум, за до 100.000 часа на високо-квалитетно осветлување - во круг и линеарни стилови. Нашите тела се достапни со UL Листата за влажни локации, заедно со:

 • Цврсти алуминиумски куќишта од алуминиум
 • Темни леќи за заштита од прашина и нечистотија
 • Алуминиумски и акрилни призматични рефлектори

Пронајдете го High Bay или Low Bay приклучокот кој најдобро функционира за вашите потреби за внатрешно осветлување подолу!

Спецификации на производот:


 • Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V
 • Излезна моќност: 200W
 • Ефикасност: 93%
 • Encironment / IP рејтинг: внатрешно / надворешно / IP65
 • Макс. Влезен напон: 277V
 • Сертификат: UL, FCC, CE

High Bay Lights UL Driver

Димензии:

Dimension

connecting way


Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот. Светилка за возач со висок влез

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547. Се одликува со четири монтажни дупки за монтажа на површина од 0,20 инчи и е дизајниран со монтирани дупки за безбедно држење на компатибилните уреди за напојување.

Категории на производи : Возач со висока моќност > 200W висококвалитетен возач за волти

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号