Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
150W 200W LED Висока залив светла возач
150W 200W LED Висока залив светла возач
150W 200W LED Висока залив светла возач
 • 150W 200W LED Висока залив светла возач
 • 150W 200W LED Висока залив светла возач
 • 150W 200W LED Висока залив светла возач

150W 200W LED Висока залив светла возач

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-200U

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

THD: <15%

Current Accuracy: + -3%

Power Factor: >0.9

Output Type: Single

Dimension: 157*66.5

Current Range: 100-8000mA

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Детали


FD-200U, дизајниран за железен случај, се применува на High Bay LED Light . Fahold LED Highbay Driver е дизајниран да го замени традиционалниот до 200W HID Highbays извор на енергија. Овој напреден систем за осветлување може да обезбеди до 70% заштеда на енергија. Системот обезбедува едноставна, точка-точка замена за до 200W HID Highbays со три лесни методи за инсталација. Единствениот рамен дизајн значи дека имате флексибилност да се инсталира со кука, другар или заграда. Fahold LED Highbay Driver исто така ќе го намали времето на застој. Во случај на прекин на електричната енергија, тие се вклучуваат веднаш, во споредба со побавно загревање на традиционалните HID лампи. Тие обезбедуваат исклучително високи перформанси во различни апликации.Спецификации на производот:

200W Round High Bay Driver

 • Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V
 • Излезна моќност: 200W
 • Ефикасност: 93%
 • Encironment / IP рејтинг: внатрешно / надворешно / IP65
 • Макс. Влезен напон: 277V
 • Сертификат: UL, FCC, CE

Димензии:

Dimension

connecting way


Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот. Highbay светло круг ЛЕР возач

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547. Се одликува со четири монтажни дупки за монтажа на површина од 0,20 инчи и е дизајниран со монтирани дупки за безбедно држење на компатибилните уреди за напојување.

Категории на производи : Возач со висока моќност > 200W висококвалитетен возач за волти

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号