Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Водечки возач со голема моќност > 200W драјвер за светло за прицврстување на светлината
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

200W драјвер за светло за прицврстување на светлината

Категории на производи од 200W драјвер за светло за прицврстување на светлината , ние сме специјализирани производители од Кина, 200W драјвер за светло за прицврстување на светлината , Возач на светла за магацини добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Затемнето напојување со напојување R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина 200W драјвер за светло за прицврстување на светлината Добавувачи

200W драјвер за светло за прицврстување на светлинатаПостојан тековен LED драјвер, UL затемнувачки трансформатор , Со глобални стандарди за производство и разни сертификати, вклучувајќи CE, UL и FCC, нашите производи за осветлување се продаваат на домашен пазар и се извезуваат на разни меѓународни пазари, вклучувајќи ги САД, Велика Британија, Франција, Германија, Австралија, Африка , Кореја итн Ние нудиме широк спектар на LED осветлување решенија која вклучува LED осветлување линеарна или систем,, LED Lams, LED висок залив светла итн Рашири убавината на вашето работно место со нашата убава Магацински осветлување, магацин пали возачот, Работилница за осветлување, супермаркет Осветлување и решенија за фабричко осветлување.

Апликација: Специфично за голема светлина на заливот, придвижувач со голема моќност над 100W, нормално за отворено за водоотпорност, затемнување на AC100-277V, 0-10V / PWM / RX, заштита од краток спој, дизајн на излез од сателитска класа 2, помина UL / FCC / Овластен TUV / RCM / CB / CE. Пазар на Европа и Северна Америка.

Параметар:

Влезен напон: 100-277vac
излезен напон: 25-143vdc
струја: 100mA-8000mA.

Моќност: 2400W Макс.
Фактор на моќност:> 0,9

IP степен: IP65
Затемнување: 0-10V / PWM / RX / DALI.
> = 50000 часа, 5 години гаранција.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.
High bay light led driver


UFO LED DRIVER


Најчесто поставувани прашања:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговско друштво?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% депозит ТТ + 70% ТТ пред пратката, 50% депозит ТТ + 50% салдо на ЛЦ, флексибилна исплата
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на ЛЕД контролери и затемнувачи од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за управување и затемнување на ЛЕР.
Прашање 4: Што ќе стори Фахолд ако имаме проблеми по приемот на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго прегледани пред испорака. Откако ќе ги добиете производите не сте задоволни, слободно контактирајте не на време, ние ќе се потрудиме да решиме кој било од вашите проблеми со нашата добра услуга по продажбата.Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号