Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > IP65 номинален алуминиумски LED драјвер
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

IP65 номинален алуминиумски LED драјвер

Категории на производи од IP65 номинален алуминиумски LED драјвер , ние сме специјализирани производители од Кина, Влезен LED возач на висок напон , 480V индустриски двигател на висок напон добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Апликација за високо-зафатени околини со LED-возач R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Повеќе

НЛО возач со висок напон Индустриски висок залив

Повеќе

100-240 / 277V IP65 драјвер за затемнување

Врвните карактеристики вклучуваат:

  • Режими на постојан напон или постојана струја
  • Заштита: Краток спој / над-напон / над-температура
  • Висока ефикасност: До 92%
  • Дизајн IP65 и IP67 за суви, влажни или влажни локации
  • Дизајн без вентилатор: Ладење со конвекција на слободен воздух
  • УЛ потврден за САД и Канада; FCC Класа Б.
  • 5 години гаранција!

Повеќе достапни опции за секој модел

  • А-тип: IP65 оценет; Круг високо возач на заливот, постојаното ниво на струја може да се прилагоди преку внатрешниот потенциометар
  • Б-тип: IP67 номинална и вградена функција за затемнување 3-во-едно (0-10Vdc, PWM сигнал или отпор)

V-Series

Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号