Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Ултра тенок Лед возач > 20/45 / 65W TUV сертифициран линеарен возач > Затворен три-доказ линеарен тенок возач
Затворен три-доказ линеарен тенок возач
Затворен три-доказ линеарен тенок возач
Затворен три-доказ линеарен тенок возач
Затворен три-доказ линеарен тенок возач
Затворен три-доказ линеарен тенок возач
 • Затворен три-доказ линеарен тенок возач
 • Затворен три-доказ линеарен тенок возач
 • Затворен три-доказ линеарен тенок возач
 • Затворен три-доказ линеарен тенок возач
 • Затворен три-доказ линеарен тенок возач

Затворен три-доказ линеарен тенок возач

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HS65W-02

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Определување

• Висока конверзија ефикасност, висок PF , низок THD

• Дизајн на SELV безбедносен излез

• TUV марка, RCM, CE сертификација

• Со заштита од краток спој, заштита од отворен круг

• Не може да се избере трепкање

Опис на производот


HS45W-01 серијата е 45W три-доказ светлина и линеарно светло интегрирана моќ на дискот, влезниот напон опсег од 100-240Vac (максимално дозволуваат влез 100-277V), и има висок PF . Оваа серија на производи е дизајнирана за три анти-лесни дизајни, потрошувачката на енергија во режим на подготвеност е многу ниска. Висока ефикасност, метална конструкција на школка, добра дисипација на топлина, во голема мера подобрена сигурност на производот, и продолжување на животот на производот. Целосен опсег на функции за заштита, вклучувајќи заштита од пренапонска заштита, заштита од краток спој, но исто така и за да се осигури дека производот е без бариера.

Карактеристики и придобивки

• Висока ефикасност, висока моќност фактор, низок THD;

• Влезен напон: AC100-240V

Излезен напон: 27-42V

Излезна струја: 1500mA

• Заштита од краток спој,

Пренапонска заштита, заштита од преоптоварување;

• Долг работен век> 50000 часа

• SELV безбедно излез дизајн.

• TUV RCM CE CB сертификати.


Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 20/45 / 65W TUV сертифициран линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Поврзани производи Листа

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号